.

1set Целосна мастило refillable мастило кертриџ LC203 за Брат MFC-J4320DW MCF-J4420DW MCF-J4620DW MCF-J5520DW MCF-J5620DW MCF-J5720DW

1set Целосна мастило refillable мастило кертриџ LC203 за Брат MFC-J4320DW MCF-J4420DW MCF-J4620DW MCF-J5520DW

936.00
DEN 796.00 -15 %

Износ
Това е достапна

Зошто тоа се случи?
Осигурајте се дека сте купиле точниот кертриџ за вашиот печатач.К/C/M/Y
Погодна Област : Северна Америка
За сите refillable мастило кертриџ, мастило Рефил кога мастило лево во кертриџ од 10-20%,
не до 100% празни, или чип ќе биде заклучена засекогаш, не може да се користи повторно. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики(производ серија, етикетата, пакувањето). Ова е многу важно!!! ^_^
П : Кога нов кертриџ е вметната, печатач понекогаш членки на нови касети да биде половина полна. Тоа не е прецизно мерење. Инаку, Мастило кертриџ нема да работи, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Апсолутно, бидете сигурни дека воздухот дупки се испечатени за касети со жолта pin прилог (не-жолта запечатување етикета кертриџ). Зошто тоа се случи?
Печатач само го проценува нивото на мастило во кертриџ.
П : Како да го изберете вашиот касети?
Треба да се во согласност со вашите оригинални мастило кертриџ број на модел до кога ќе купуваат касети.
П : Може ли да го инсталирате празни Континуирано Мастило Снабдување Систем/Касети во печатач?
Не, вие не може.
Бидете сигурни дека жолта запечатување на етикетата е отстранета пред инсталацијата. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение qualtiy ниво и 100% гарантира против maerials и изработка.
Не се инсталира на празно (без мастило) CISS/касети во печатачот, дека CISS/касети мора да бидат пополнети целосна мастило(резервоар/цевка/мастило кертриџ мора да биде полна со мастило), потоа се инсталирани во печатач; инаку, кога се празни мастило касети се додава за да се печатач, чип ќе биде заклучена трајно и не може да се користи нормално, иако по кои ќе се пополнуваат со мастило.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас.
П : Ништо отпечатоци од боја или отсуство постои кога нов кертриџ(s) се инсталирани. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто.К мастило кертриџ(full мастило) 1pcs LC203 C мастило кертриџ(full мастило) 1pcs LC203 М мастило кертриџ(full мастило) 1pcs LC203 Y мастило кертриџ(full мастило) Само следете вашиот оригинален кертриџ модел да се купи кертриџ.

Повеќе информации

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Број На Модел На:
LC203
Компатибилен Бренд:
Брат
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Компатибилен Бренд:
Брат
Обоени:
Yes
мастило:
Со Мастило
чип:
со чип
Тип:
refillable мастило кертриџ