.

Турбополнач за Фолксваген Passat Б5 1.9 TDI AFV AWX BPW 2000-2005 - GT1749V турбо core собранието CHRA 717858 / 038145702G

Турбополнач за Фолксваген Passat Б5 1.9 TDI AFV AWX BPW 2000-2005 - GT1749V турбо core собранието CHRA 717858

5280.00
DEN 4013.00 -24 %

Износ
Това е достапна

Турбополнач за "Фолксваген" Passat Б5 1.9 TDI AFV AWX BPW 2000-2005 - GT1749 V турбо core собранието CHRA 717858 / 038145702 G
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена Турбополнач Дел Број :
717858 / 716215-0001 / 712077-0001 / 761437-5005 S / 761437-0005 / 761437-0003 / 758219-5003 S / 758219-0003 / 758219-0002 ОЕМ Број 1 :
038145702 G / 038145702 GX / 038145702 GV / 038145702 E / 038145702 J / 038145702 N / 038145702 / 038145702 X / 038145702 V / 035145702 H / 035145702 K / 038145702 H / 03 G145702 F / 03 G145702 FX / 03 G145702 FV / 03 G145702 K Ќе одговара за автомобил : 1.За Ауди А4 1.9 TDI (Б6) 96 kw 2.За Audi A4 2.0 TDI (B7) 103 kw 3.За Audi A6 1.9 TDI (C5) 96 kw 4.За Ауди А4 1.9 TDI (B7) 115 КС 5.За Audi A4 2.0 TDI (B7) 103 kw 6.За Audi A6 2.0 TDI (C6) 103 kw 7.За "Шкода" Врвен јас 1.9 TDI 96 kw 8.За "Фолксваген" Passat Б5 1.9 TDI 96 kw / 100 kw / 130 КС 9.За "Фолксваген" Passat B6 2.0 TDI 103 kw
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Повеќе информации

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Автомобил Производител:
Audi
Frequence Опсег:
ФОЛКСВАГЕН турбина
Специјални Функции:
турбо полнач
Име На Модел:
GT1749V
Објектот Тежина:
1.5kg
Материјал Тип:
К18 метал
Модел Година:
2016 година
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Автомобил модел:
A4
Објектот Должина:
15cm
Објектот Висина:
15cm
Поставување на Возило:
моторот
Одговара за автомобил 1:
за Audi A4 A6 1.9 TDI 2.0 TDI
Одговара за автомобили 2:
за Шкода Врвен јас 1.9 TDI
Одговара за автомобил 3:
за Фолксваген Passat Б5 1.9 TDI / Passat B6 2.0 TDI
Дел Број 1:
717858 / 717858-5009S / 717858-5008S
Дел Број 2:
716215 / 716215-0001 / 712077 / 712077-0001
Дел Број 3:
761437 / 761437-5005S / 761437-0005 / 761437-0003
Дел Број 4:
758219 / 758219-5003S / 758219-0003 / 758219-0002
ОЕМ Број 1:
038145702G / 035145702H / 035145702K / 038145702H
ОЕМ Број 2:
038145702E / 038145702J / 038145702N / 03G145702F
ОЕМ Број 3:
038145702 / 038145702X / 038145702V / 03G145702K