.

LPSECURITY Инфрацрвен Зрак сензор Фотоелектрически Инфраред Бариера Детектор за прозорец портата вратата, аларм FAAC УБАВО ДОЈДЕ мотор

LPSECURITY Инфрацрвен Зрак сензор Фотоелектрически Инфраред Бариера Детектор за прозорец портата вратата, аларм

DEN 207.84

Износ
Това е достапна


1.Инсталирање на секој пар на спротивни позиции.Потоа, тука е
инфраред простор помеѓу овие две детектор делови. Кога некој поминува инфрацрвениот регион, детектор
ќе испрати сигнал на аларм за безбедност аларм домаќинот (што не се вклучени овде).
2. Инсталирање На Далечина(Макс.)во горната табела, значи максимум инсталирате растојанието помеѓу две
детектор на делови.
3. Голема за да биде инсталирана на системот за безбедност во училиштето, канцеларијата за градење, hosipital, домот, дворот итн.
4. Откривање на опсег може да се намали за 30% во лоши временски услови, како дожд, прав, итн.
5. Англиски Употреба Прирачник вклучени во пакет. Тоа ќе ви даде детални инструкции.
Технички Параметри
Детектор Областа : внатрешна 20м. Отворено 10m
работа напон : 12 V,24 V
Работат на струјата : 50 MA
температура : +50~ (-30)
Големина : 49.2 x 76 x 21.6 MM
Вода Доказ, УВ доказ

Повеќе информации

Бренд Име:
LPSECURITY
is_customized:
Yes