.

DC12V 5L Трансфер Пумпа Extractor Масло Течност Scavenge Вшмукување Правосмукалка За Автомобил Брод Пад на превозот

DC12V 5L Трансфер Пумпа Extractor Масло Течност Scavenge Вшмукување Правосмукалка За Автомобил Брод Пад на

1402.56
DEN 1192.00 -15 %

Износ
Това е достапна


Материјал : Метални + Пластика Боја : Црна Оценет Напон : DC 12 V Номинална Моќност : 60 W Максимален Проток : 5 L/min Максимум Притисок : 0.8 MPA Примена : Широко се користи во општите индустриска опрема, медицинска опрема, хемиски опрема, бродоградба, пијалоци, тепих и подот чистење,
за прочистување вода и третман на вода опрема, возило за чистење, земјоделски прскање, zo цевковод притисок, воздухот чистење ладење,
јаглен и металуршки индустрии Како да го користите : Почне да се кандидира на автомобил на моторот за некое време, кога температурата на маслото да се врти се околу 50 степени, започнете со транспорт на нафта се Поврзете на пумпата за моќ, се работи за време, и да ги набљудува дали влезот и излезот е нормално Отворена филер капа,да се добие контролната шипка надвор, сила на цевка во дното на заеднички, додека на цевката не се движи, Тогаш стави на доводна цевка од нафта контролната шипка во во крајот (цевката во дното на резервоарот, на дното конкавна место, со цел да пумпа за масло целосно) Како без масло или транспорт до многу бавно или intermittently, тоа е генерално се предизвикани од лабава цевки и фитинзи. Ќе треба да се инсталира на цевки и фитинзи повторно.) По транспорт на нафта, отстранување на цевка, а потоа се кандидира на пумпата за некое време, пумпа на останатите масло во внатрешноста на транспорт на чист, или пумпа за вода
додека до пумпата главата добива чиста Ако не сте тоа се користи за долго време, тоа може да немаат вшмукување, а потоа само се прелива вода во пумпата, и да ја стартувате пумпа за неколку минути, додека воздухот е сите надвор Забелешка : Ако сакате да ја поврзете оваа пумпа да AC, ќе ви треба енергија конвертор Пумпа Дијаметар : Прибл. 4.8 cm / 1.89" Должина : Околу. 14.5 cm / 5.7" Кабел Должина : Околу. 30cm / 11.8" Клипови Должина : Околу. 8cm / 3.15" Штекер ПВЦ цевка Должина : 150cm Најлон цевка Должина : 100cm Месинг цевка Должина : 70cm Нема Мало Пакет Количина : 1 Компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
1 x Пумпа за Масло
1x 11mm Штекер ПВЦ цевка
1x 6mm Најлон цевка
1x 5mm Месинг цевка

Повеќе информации

Бренд Име:
wupp