.

10Pcs/Многу Мини LED Lampada Dimmable 220V 6W 9W Dimmable G9 E14 КОЧАН LED Светла Силикони Кристал Светилки Кул/Топло Бела Сијалица

10Pcs/Многу Мини LED Lampada Dimmable 220V 6W 9W Dimmable G9 E14 КОЧАН LED Светла Силикони Кристал Светилки

1555.20
DEN 762.00 -51 %

Износ
Това е достапна


ПРЕДНОСТИ НА SMD LED СВЕТИЛКА :
- Висока Осветленост
- Долг живот
- Ниска потрошувачка на енергија
- Жив Боја
- Едноставни за инсталација
На сијалицата ќе работат подобро отколку обичните Силикони Кристал светилки . Висока ефикасност и НИКОЈ зуењето.
Се однесува на пост-намалување на нежните, ако сијалица затемнување процес, имаат треперење или моќ да се намали проблемот, предложената замена за пост-намалување на нежните.
Спецификација :
Wattage
8 W&10 W
SMD Тип
КОЧАН
База Тип
G9
Модел
LED Пченка Светлина
Напон
AC НАПОН 220 V
Големина(L*D)
55мм*15mm
Осветлување Боја
Кул Бело 6000-6500 K
Топло Бела 2700-3300 K
Лумен
450 Lm&600 LM
Dimmable или Не
Dimmable
Зрак Агол
360 степени
Сертификација
CE&ROHS
Гаранција
3 Години
Wattage
8 W&10 W
SMD Тип
КОЧАН
База Тип
E14
Модел
LED Пченка Светлина
Напон
AC НАПОН 220 V
Големина(L*D)
58mm*15mm
Осветлување Боја
Кул Бело 6000-6500 K
Топло Бела 2700-3300 K
Лумен
500 Lm&600 LM
Dimmable или Не
Dimmable
Зрак Агол
360 степени
Сертификација
CE&ROHS
Гаранција
3 Години
Примена :
Дома Осветлување, домашно Кино, Студио, Приватен Клуб, Забава Осветлување, Архитектонски Осветлување, Реклама Осветлување, Ресторани, Хотели, Прикажување на Сцена, Уметност Осветлување, Пејзажот на Сцена, итн.
Пакет Се Вклучени :
10 X Светилки

Повеќе информации

Wattage:
G9 8W, G9 10W, E14 8W, E14 10W
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Цевка
сертификација:
CE,RoHS
Зрак Агол(°):
360°
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Обликот:
Бар
Број на LED Чип:
Други
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Напон:
220V
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Моќ Толеранција:
5%
База Тип:
g9 e14
Должина:
55*15mm