.

19V 3.42 НА 65W AC Напојување Адаптер за Полнач за Acer TravelMate 5542 5620 5720 5730 5740 5742Z

19V 3.42 НА 65W AC Напојување Адаптер за Полнач за Acer TravelMate 5542 5620 5720 5730 5740 5742Z

772.80
DEN 503.00 -35 %

Износ
Това е достапна


19 V 3.42 НА 65 W AC Напојување Адаптер за Полнач за Acer Travel Mate 5542 5620 5720 5730 5740 5742 Z
Квалитет Загарантирана ! (ОДДЕЛЕНИЕ А++)
Ве молиме проверете ја фотографијата детали пред да го купат, се осигура тоа одговара на вашиот лаптоп / лаптоп.
Спецификации :
-Сосема Нов.
-Гаранција : 36 Месеци.
-Влез : 100-240 V, 50-60 Hz (за светот употреба)
-Излез : 19 V / 3.42 НА
-Конектор Големина : 5.5 мм x 1.7 мм
Употреба : Лаптоп AC Адаптер, ве Молиме бидете сигурни дека аутпутот и конекторот е она што ви треба ,ви благодариме !
Гаранција : 36 Месеци.
Пакет Се Вклучени :
1 x 19 V 3.42 НА 65 W AC Напојување Адаптер за Полнач за Acer Travel Mate 5542 5620 5720 5730 5740 5742 Z
AC кабел не е вклучително и, доколку ви треба .
Ве молиме проверете го овој линк за AC кабел :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Wholesale-AC-Power-Cord-cable-For-laptop-adapter-lead-Adapter-US-EU-UK-AU-Plug-All/1830550_32562866558.html
Карактеристики На Производот :
Во Текот Напон Заштита. Краток Спој Заштита. Во Текот Температура Заштита. PCB & Капакот е изработен со Fireproofing материјали. Ниска Бран и Бучава. Високо Квалитетни Суровини. 100% ОЕМ Компатибилни.
Производ Тестирање :
Секој производ да поминат низ. Строги Стареење Тестирање. Во Текот Напон Тестирање. Над Температурата На Тестирање. Безбедност На Тестирање.
Неколку корисни совети : Ако го користите адаптер за долго време, ве молиме чувајте го во соодветна вентилација и влажност. Не се стави на адаптерот на кожата производи.

Повеќе информации

Бренд Име:
DBJBA
Излезна Струја:
3.42 На
Излезниот Напон:
19V
Компатибилен Бренд:
За acer
Број На Модел На:
Полнач за Acer
Пакет:
Yes
Приклучок Тип:
како Слика
Конектор Големина На:
5.5 мм*1.7 мм