.

Нов Кислород O2 Сензор 05149171AA Одговара За 2004-2014 Chrysler Dodge Џип Ram меморија

Нов Кислород O2 Сензор 05149171AA Одговара За 2004-2014 Chrysler Dodge Џип Ram меморија

DEN 714.24

Износ
Това е достапна

3 L 2004-07 Dodge Караван Низводно Кислород O2 Сензор за V6 3.0 L 2005-10 Dodge Ram меморија 3500 Камион Низводно Кислород O2 Сензор за V8 5.7 L 2001-03 Dodge Durango О2 Кислород Сензор Течението на Возачот Страна за V8 5.7 L 2005-10 Dodge Дакота Низводно Кислород O2 Сензор за V6 3.8 L 2004 Chrysler Pacifica Течението на Кислород O2 Сензор за V6 Од 3,5 L 2004-10 Chrysler PT Cruiser Течението на Кислород O2 Сензор за L4 2.8 L 2004-05 Dodge Гранд Караван Течението на Кислород O2 Сензор за V6 3.7 L 2008-09 Chrysler Aspen Низводно Кислород O2 Сензор за V8 4.4 L 2005-06 Jeep Wrangler Течението на Кислород O2 Сензор за Пред L6 4.4 L 2004 Chrysler Sebring Течението на Кислород O2 Сензор за L4 2.7 L 2003 Dodge Дакота Кислород O2 Сензор Течението на Возачот Страна за V6 3.7 L 2005-09 Dodge Durango Низводно Кислород O2 Сензор за V6 3.7 L 2009-10 Dodge Рам 1500 Камион Течението на Кислород O2 Сензор за V8 5.7 L 2003 Dodge Ram меморија 2500 Камион Течението на Кислород O2 Сензор Возачот Страна за V10 8.9 L 2002-03 Dodge Дакота Кислород O2 Сензор Течението на Возачот Страна за V8 5.3 L 2004-05 Dodge Караван Течението на Кислород O2 Сензор за V6 3.9 L Калифорнија Емисии 2004-05 Dodge Гранд Караван Течението на Кислород O2 Сензор за V6 3.9 L 2001 Dodge Дакота Кислород O2 Сензор Течението на Возачот Страна за V6 3.9 L Калифорнија Емисии 2002 Dodge Дакота Кислород O2 Сензор Течението на Возачот Страна за V6 3.3 L 2003-10 Dodge Viper Кислород O2 Сензор Возводно за V10 8.3 L 2007-08 Dodge Магнум Кислород O2 Сензор Низводно Патникот Страна за V6 Од 3,5 L 2005-08 Dodge Магнум Кислород O2 Сензор Низводно Патникот Страна за V8 6.Нов Кислород O2 Сензор Одговара За 2004-2014 Chrysler Dodge Џип Ram меморија 05149171 AA ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЈА Оваа кислород сензор е директна замена дека е подготвено да ги инсталирате.8 L 2004-10 Chrysler Градот & Земјата Низводно Кислород O2 Сензор за V6 3.1 L 2006-10 Dodge Дакота Кислород O2 Сензор Течението на Патникот Страна за V6 3.0 L 2005-06 Dodge Stratus Течението на Кислород O2 Сензор за L4 2.7 L 2009 Chrysler Aspen Хибрид Кислород O2 Сензор Возводно за V8 5.1 L 2005-08 Dodge Магнум Кислород O2 Сензор Низводно Патникот Страна за V8 5.7 L 2003 Dodge Ram меморија 3500 Камион Течението на О2 Кислород Сензор Возачот Страна за V10 8.8 L 2004-10 Dodge Гранд Караван Низводно Кислород O2 Сензор за V6 3.1 L 2005-10 Chrysler 300 Кислород O2 Сензор Низводно Патникот Страна за V8 5.3 L 2004-07 Dodge Караван Низводно Кислород O2 Сензор за L4 2.3 L 2004-10 Dodge Гранд Караван Низводно Кислород O2 Сензор за V6 3.7 L 2004-05 Dodge Неонски Течението на Кислород O2 Сензор за L4 2.0 L 2006 Мицубиши Рајдер Кислород O2 Сензор Низводно Возачот Страна за V6 3.7 L Забелешка : Може да биде потребно да го ресетирате возилото компјутер по инсталацијата на овој дел.0 L 2005-06 Jeep Wrangler Низводно Кислород O2 Заден Сензор за L6 4.4 L 2004 Dodge Stratus Течението на Кислород O2 Сензор за L4 2.4 L 2006-10 Dodge Полначот Кислород O2 Сензор Низводно Патникот Страна за V6 Од 3,5 L 2006-10 Dodge Полначот Кислород O2 Сензор Низводно Патникот Страна за V8 5.9 L Калифорнија Емисии 2001 Dodge Дакота Кислород O2 Сензор Течението на Возачот Страна за V8 5.

Повеќе информации

Тип:
Не Греење Тип
Повторливост:
NO
Чувствителност:
NO
Мерен Опсег:
NO
Тип На Сензор:
Магнетна Индукција
Резолуција:
NO
Hysteresis:
NO
линеарна:
NO
Бренд Име:
JDMSPEED