.

20mm 22mm Брзо Ослободување од не ' Рѓосувачки Челик Watchband + Алатка за Seiko Мажи Жени Види Бенд врвка за околу Рака Линк Хривнија Црна Сребро.

20mm 22mm Брзо Ослободување од не ' Рѓосувачки Челик Watchband + Алатка за Seiko Мажи Жени Види Бенд врвка

DEN 767.52

Износ
Това е достапна

20mm 22mm Нерѓосувачки Челик Watch Band + Брзо Ослободување Игли + Пеперутка Тока за Seiko со Право се Види на Лицето (Премиер/Sportula/Lukia/Mechanical/Aux/Seiko 5/Хронограф/Супериорен/Presage/Кинетички/Gents/Жени/Мажи, итн.) 3 Бои : Црна, Сива, Сребрена ЦРНА, СИВА СРЕБРО Карактеристики : - Ширина : 20mm 22mm - Должина на : 178mm - Delux и анти-алергиски нерѓосувачки челик легура материјал - Удобен за носење, и да го персонализирате вашиот watch - Прилагодлива големина за индивидуални зглоб, со сите линкови отстранлив - Со брзо ослободување пролет барови, корисна за да се инсталира и да се одвои бендови, без никаква алатка, само со рака Компатибилен со : - за Seiko со Право се Види на Лицето (Премиер/Sportula/Lukia/Mechanical/Aux/Seiko 5/Хронограф/Супериорен/Presage/Кинетички/Gents/Жени/Мажи, итн.) Како да се Користи Види Алатка : 1. ДА се ОТСТРАНИ ЛИНК : ве Молиме да го користите "Круг во Облик на" крај на се види алатка да им помогнам "Јама" крајот на pin. Ако тоа се уште е тешко да се движи pin, држете го види алатка цврсто со посочувањето на "Јама" крајот на pin-от, и да се обидат да го користат чекан или други алатки слично да затропа на "Вилушка во облик на" крај на се види алатка, тогаш pin ќе се пресели надвор. 2. ДА се СТАВИ НА ЛИНКОТ : ве Молиме да се стави на pin-от во врска дупка на едниот крај(предвид насока), се движи линк тесно доволно, така што на pin може да оди во дупка во другиот крај, а "ПРЕС" pin лесно од страна на средниот дел на види алатка, додека pin-от е се уште. Забелешки : - Само да се види бендот да го продаде, го види прикажан на фотографијата НЕ се вклучени! Пакетот вклучува : 1 x Види Бенд 1 x Види Алатка 2 x Брзо Ослободување Пролет Бар

Повеќе информации

Бендот Боја:
Црна, Сива, Сребрена
Бендот Ширина:
20mm, 22mm
Тип На Објект:
Watchbands
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
TRUMiRR
Состојба:
Нова без ознаки
Затворач Тип:
Пеперутка Затворач Push Button
Број На Модел На:
Брзо Ослободување за Seiko
Бендот Должина:
17.8 cm