.

Квалитетни Пластични ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, Логика Загатка Ум Мозокот Закачка Монистра Танграм Загатки Игра Подароци за Играчки за Возрасни, Деца

Квалитетни Пластични ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, Логика Загатка Ум Мозокот Закачка Монистра Танграм Загатки Игра Подароци

623.52
DEN 424.00 -32 %

Износ
Това е достапна

Пакување : Кутија Боја
2.
Како да се игра?
Преселат на црвениот автомобил низ exit отворање, со shifiting сите мали и долго картички кои го блокираат вашиот пат. Модел 3 IQ Сообраќај Загатка Игра
Опис :
1. Мозаик Предизвици : 60 предизвици
5. Одлична помош за развој на критичко размислување. Можете да ги најдете сите решенија во задниот дел од прирачникот, во секој решение, постои само еден правилната позиција за секој twister играње парчиња.
Како да се игра?
Вие треба да се стави на сите 9 обоени кодови да се точни плоштадите според инструкциите што ви се дадени. Мозаик Предизвици : 160 предизвици
6. Стави сите на игра парчиња на играта табла. Згрижувачките поблиску родители-деца, односите кога родителот учествува.
Можете да ги користите twister игра парчиња на кој начин до сакате. Пакување : Кутија Боја
2. Содржи : 1 игра рамка + 14 танграм парчиња во две бои + 53 игра картички со 3 различни нивото на тежина
6. Пакување : Кутија Боја
2. Модел 5 IQ Јамка Загатка Игра
Опис :
1. За старосната група : на возраст од 6 & UP, погодна за двете млади и стари. Количината на прирачникот : 1 упатство
4.
Квалитетот на овие загатки се сите многу добро, ве молиме да се чувствуваат слободни да го купите. Количината на прирачникот : 1 упатство
5. Модел 4 ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, Логика Загатка Игра
Опис :
1. Да се изгради на слики со користење на 8 сина танграм парчиња и 6 парчиња зелена за да се направи позадина слики во рамка. КЛУЧ за детето раниот развој на десно и лево на мозокот. Материјал : висок квалитет ABS
4.
Постојат 180 мозаик предизвици во вкупно :
предизвик 1 - 176 во 2 D триаголник формат
предизвик 177 - 180 во 3 D пирамида формат
#2. Кутија Големина : 13 * 13 * 3 cm
3. За старосната група : на возраст од 5 & UP, погодна за двете млади и стари. Количината на прирачникот : 1 упатство
4. Тоа поттикнува на играчот да се размислува, причина и да се истражуваат многу можности во решавање на различни нивоа на тежина. Вие само може да се стави twister играње парчиња во текот на колче ако и двата се во иста боја, и само ако, постои дупка во twister играње парчиња во кои точно место. Содржи : 1 Плочата + 8 Twister Играње Парчиња + 7 Штипки + 1 Упатство
6. За старосната група : на возраст од 5 & UP, погодна за двете млади и стари. Мозаик Предизвици : 60 предизвици во различни нивото на тежина
5. Содржи : 9 PCS монистра (во девет бои) + 1 PC играта табла + 1 PC упатство
6. Играчот тогаш ги користите останатите монистра да се наполни салата на "црна простори" да се формира "обоени триаголен платформа".
Правила на играта
> Сите монистра, мора да се користат
> Нема повторување на бои во ист плоштад.
54 картички обезбеди 60 предизвици во 3 нивоа на тежина.
Оваа игра ќе ве натера да сите круг размислување лице. Отворете ја кутијата и да ги отстрани 8 twister играње парчиња.

Повеќе информации

Возраст Опсег:
> 8 години,12-15 Години,> 6 години,8-11 Години,5-7 Години
Пол:
Унисекс
Предупредување:
Не е за деца под 3 години
Материјал:
Пластични
Пластични Тип:
ABS
Стил:
Класичен
Загатка Стил:
Класичен