.

Eachine AIOF3_BRUSHED Контрола на Летање Одбор Изградена-во OSD Frsky/Flysky Приемник Betaflight

Eachine AIOF3_BRUSHED Контрола на Летање Одбор Изградена-во OSD Frsky/Flysky Приемник Betaflight

DEN 1439.52

Износ
Това е достапна


Опис :
На AIOF3_BRUSHED лет контролер е Високо интегрирани F3 контролор на летање и за Внатрешна FPV лет и отворено FPV.
На контролор на летање се интегрираат OSD и Приемник, работи Betaflight на firmware. Тоа е неверојатно, вие само се подготвени вашиот VTX и камерата, тоа е едноставно да се DIY целина FPV трки Quadcopter со брусен мотор .
Спецификации :
Бренд Име : Eachine
Точка Име : Контрола На Летање Одбор
Големина : 38mm*19mm
Тежина : 3g
Процесор : STM32 F303 MCU
Сензор : SPI Сензор MPU6000
Целна Omnibus : F3
Верзијата На Фирмверот : Betaflight 3.0.1
Карактеристики :
-SBUS/PPM/DSM2/DSMX на текст
-LED_STRIP лемење pin
-ЅВОНЧЕТО лемење pin
-Воздушен режим подготвени
Вграден-во OSD(Користење на F3 MCU контроли на OSD над SPI автобус во DMA режим)
-OSD Конфигурација е вклучуваат во BETAFLIGHT GUI
-Со 4 големи тековната NMOS transistors, оперативни струја до 10 A секој
-Радио Држиме за контрола на ПИД Песни
Примачот Опција :
-Frsky компатибилен 8ch SBUS приемник(D8 Режим)
-Flysky компатибилен 8ch ППМ приемник(AFHDS 2 A Режим)
-DSM2/DSMX компатибилен Приемник
OSD Стап Команди
Молитва
На стартување екран, Кога се разоружаа, внесете ИДЕАЛЕН СРЕДИНАТА + YAW ПРАВОТО + ТЕРЕНОТ ДО
Страница за Навигација Курсорот на СТРАНА
На следната Страница : YAW ПРАВО
Претходната Страница : YAW ЛЕВО
Курсорот Навигација
ДО : ТЕРЕНОТ ДО
Долу : ИГРА НАДОЛУ
Право : се ТРКАЛААТ ПРАВО
Лево : ROLL ЛЕВО
Менување На Вредности
Зголемување : YAW ПРАВО
Намалување : YAW ЛЕВО
Излегување
Курсорот на ИЗЛЕЗ или SAVE+ИЗЛЕЗЕТЕ потоа YAW ПРАВО
(Да се биде внимателен дека курсорот исчезнува за ИЗЛЕЗ)
Пакет Се Вклучени :
1 x AIOF3_BRUSHED Контрола на Летање Одбор
Враќање :
Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назад
Гаранција :
Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.
Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.

Повеќе информации

боја:
DSM2 DSMX, Flysky, Frsky
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
EACHINE
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Број На Модел На:
контрола на летање одбор
Технички параметри:
Вредност 10
За Возило Тип:
Хеликоптери
Четири тркала Атрибути:
контрола на летање одбор
Алатка Материјали:
контрола на летање одбор
Надградба На Делови/Додатоци:
контрола на летање одбор
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
контрола на летање одбор