.

Преносни 1 Сет за Полнење Волна Почувствува Алатки Игла Felting Дополнителен Комплет Мат Ножици Игла за Дома, DIY рачно производство Алатки Додатоци

Преносни 1 Сет за Полнење Волна Почувствува Алатки Игла Felting Дополнителен Комплет Мат Ножици Игла за Дома,

182.88
DEN 156.00 -15 %

Износ
Това е достапна


Карактеристики :
Игла felting е брз и лесен начин за да додадете embellishments да обична felted плетење.
Можете да додадете нешто ви се допаѓа, едноставни линии и форми да се повеќе комплексни везови тип дизајни.
Она што игла felting не е осигурач уште еден слој на влакна врз база на влакна или felted ткаенина.
Луѓе ја користат оваа техника за да направи felted форми, но за knitters,
работи на влакна во основната ткаенина е најчестиот нешто.
Се разбира, ќе треба резерви, која е причината зошто ние нудиме комплетен сет на игла felting опрема
кој ќе ви постави за големи достигнувања на felting подлога.
Спецификација :
Материјал : Пластични+Дрвени+Метал+Пена
Боја : Испрати по случаен избор
Awl Должина : Околу. 4.96 инчен / 12.6 cm, Совет Дијаметар : Прибл. 0.08 инчен / 0.2 cm,
Се Справи Со Дијаметар : Прибл. 0.39 инчен / 1cm
Felting Игли Должина : Околу. 3.07 инчен / 7.8 cm, Совет Дијаметар : Прибл. 0.02 инчен / 0.05 cm
Кожа На Прст Cots : Прибл. 2.36*1.18 инчен / 6*3cm, 2.64*1.18 инчен / 6.7*3cm
Дрвена Рачка Големина : Прибл. 0.59*0.59*3.23 инч / 1.5*1.5*8.2 cm
Режа Големина : Прибл. 4.09*0.86 инчен / 10.4*2,2 см
Лепак Стап Големина : Прибл. 0.27*0.27*3.78 инч / 0.7*0.7*9.6 cm
Felting Пена Подлога Големина : Прибл. 5.91*3.94*1.26 инч / 15*10*3.2 cm
Пакет Се Вклучени :
8 x Felting Игли
1 x Лепак Стап
1 x Дрвена Рачка
1 x Awl
1 x Felting Пена Подлога
2 x Кожа на Прст Cots
1 x Режа
Answer : ___________________________ Note :
1.Ве молиме оставете малку големина грешка поради прирачник за мерење.
2.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и следење на светлината/
контрастот итн, на тон на боја на веб-сајтот е фото и вистинскиот објект може да биде малку поинаков.

Повеќе информации

Тип:
Алатка Поставува
Употреба:
Вез
Материјал:
Пластични+Дрвени+Метал+Пена