.

winait 16MP Дигитална Камера HD 720P Фото Видео видео камера 16X Зум Анти-се тресат DV LED Пополнете Светлината Не-touch Евтини Камера

winait 16MP Дигитална Камера HD 720P Фото Видео видео камера 16X Зум Анти-се тресат DV LED Пополнете Светлината

DEN 2256.00

Износ
Това е достапна

Стандард : Камера + Додатоци set as фотографијата е прикажано. Опција 2 : Стандард + 8 G sd картичка Опција 3 : Стандардни + 16 G sd картичка Бесплатен Превозот 2.7" TFT LCD екран со 16 MP Дигитална Камера HD 720 P Фото Видео видео камера 16 X Зум Анти-се тресат DV LED Пополнете Светлината Не-touch Евтини Камера
Спецификација За Производ
CMOS сензор 1.3 Мега пиксели,max 16.0 Мега пиксели
Меморија медиуми SD/SDHC картичка (32 GB Макс)
ISO автоматски,100/200/400
Леќа F/3.2,f=7,6 милиметри
Фокус Нормално : 1.2 m~бесконечност
Резолуција на сликата формат на Датотека : JPEG,2 M,3 M,5 M.7 M,10 M,12 M,16М
Се движат резолуција формат на Датотека : AVI,720 P,VGA(640×480),QVGA(320×240)
Зум 16 X дигитален зум
ДИС ДА
LED светло LED,
Баланс На Белата Боја Авто/Сончево/Облачно/Волфрам/Флуоресцентно
Изложеност -3.0 EV НА +3.0 EV
Авто-време на чекање блиску/2sec/5sec/10sec
Usb порта USB2.0
авто моќ-исклучување Блиску/60sec/180sec/300sec/600sec
микрофон Yes
говорникот Да
Следи екран 2.7 инчен LCD,16 : 9,се достапни со 270 степен ротација
ТВ излез за ТВ : PAL/NTSC
Извор на енергија Li-ion батерија NP-120
Големина 120(L)×64(H)×56(W)mm
Тежина за 300g
Пакување DV-C8 DV
Батеријата NP-120
USB chargar
USB кабел
ТВ кабелска
корисникот mamual
ЦД
торба
Производ Слики
Производ Додатоци
Пакет Забелешка : производи логото или лебл дизајн можеби се промени различна од сликата, ќе не направи претходна најава

Повеќе информации

Пакет:
Стандард, Option2, Option3
Број На Модел На:
DV101
Употреба:
За Домашна Употреба
Чување Тип:
SD Картичка
Тип На Сензор:
CMOS
Тежина:
101g-150g
Стабилизација На Слика:
Електронска Стабилизација На Слика
Екран На Допир:
No
Пиксели:
16 милиони
NightShot Функција:
No
Сензор Големина (инчи):
1/2.7 инчи
Аудио Формати На Датотеки:
a
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Тип:
Преносни
Бренд Име:
Winait
Големина На Екранот:
2 - 3
Филмови Формати На Датотеки:
v
Оптички Зум:
10x - 20x
Висока Дефиниција Поддршка:
1080P (Full-HD)
сензор на слика:
Макс 16Megapixel CMOS
Леќа:
F /3.2 ,f 7,6 милиметри
Екранот:
2.7 TFT Дисплеј
Зум:
16x дигитален зум
Тип:
Мини