.

80w Кри Чипови LED 1156 BA15S Светилки БЕЛА/Жолто/Портокал Копија Обратна Замена За Светлата 1156, 1073, 1093, 1129, 1141, 1159

80w Кри Чипови LED 1156 BA15S Светилки БЕЛА/Жолто/Портокал Копија Обратна Замена За Светлата 1156, 1073, 1093,

1344.00
DEN 1075.00 -20 %

Износ
Това е достапна


80w Кри чипови LED 1156 BA15 S Светилки БЕЛА/Жолто/Портокал Копија Обратна Замена За Светлата 1156, 1073, 1093, 1129, 1141, 1159, 1259
Опис На Производот Спецификации :
LED чип Тип : Висока Осветленост 5 W КРИ LED чипови
.(Светлината на 16 чипови е еднаква на онаа на 80 W сијалица.)
LED чип П'ty : 16 чип (околу 12 & 4 напред)
LED боја : Чиста Бела/Жолто/Портокал
Приклучок тип : 1156 7506 BA15 S P21 W
Напон : 12 V-само 24
Моќност : 8-9 W
Температура на бојата : 6000 K
Прозрачна флукс : 900-1000 LM
Животниот век : 60,000 часа
Таму е искривено објективот на врвот, со функцијата на фокусирање светла.
Со метална школка, ја прави сијалица работа под ниска топлина.
Испорака :
1>.Воздухот mail : Генерално, 7-15 работни денови на светот.
2>.Експрес : Генерално 3-8 работни дена до 90% земји
3>. Ако не примате нарачка во рок од 30 дена,Pls контактирајте со нас за да им помогне да ги пратите вашата нарачка со курир.
Pls се разбере таму е малку подолго време поради лошите временски услови одложен од сопствени грешки.
Гаранција&Враќање :
1>.Ние снабдување со 2 години гаранција за сите наши објекти.
1>.Купувачи се одговорни за враќање превозот цена, под никакви околности,превозот и ракувањето со
пријави се неповратни во секој случај.
Повратна информација(Тоа е многу важно за нашиот углед!) :
1>.Pls се потврди приемот и оставете 5 Ѕвезди на вашиот Ali Express Ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги,
2>.Pls НЕ остави Негативен или Неутрален повратни информации доколку не сте го добиле објектот без да се бара од нас за помош!
Pls ни даде можност да се expain или решавање на проблеми за вас со 48 часа,Tks и Уживаат во Шопинг!
Нашата фабрика е професионална производител на led осветлување кое се наоѓа во провинцијата Guang Dong.Имаме стотици предмети доведоа автомобил светла.Ако ви треба нашиот каталог,ве молиме контактирајте ме.Многу благодарам!

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Црвена, Бела, Жолта
Бренд Име:
yobuyyowin
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Wattage:
80W
Напон:
12-30V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Тип Socket:
1156
За Автомобил Светилка:
Кочница Светла