.

8.6 cm*14.4 cm Lineman Linemen Journeyman Електричар Моќ Пол Забава Автомобил Налепница Decals Оркестарот Црна/Сребрена Винил S6-3902

8.6 cm*14.4 cm Lineman Linemen Journeyman Електричар Моќ Пол Забава Автомобил Налепница Decals Оркестарот Црна/Сребрена

85.92
DEN 51.00 -41 %

Износ
Това е достапна


8.6 cm*14.4 cm Lineman Linemen Journeyman Електричар Моќ Пол Забава Автомобил Налепница Decals Оркестарот Црна/Сребрена Винил S6-3902
На pplication на налепницата е многу лесно, земајќи само неколку минути.
Вашиот налепница има 3 делови :
Хартија Поддршка Налепница Јасно Трансфер Лента
1 Чистење на површината каде decal ќе биде инсталиран
2 Полека се отстранети хартија поддршка изработка на сигурни дека вашиот decal останува да се држат до јасно трансфер лента. Ако дел од вашиот decal лифтови со поддршка, притиснете на хартија поддршка назад против неа додека таа останува заглавен трансфер лента.
3 Откако вашиот decal е лупено далеку од поддршка, line up & позиција на вашата decal против површината на која што ќе се применува.
4 Користете кредитна картичка, squegee, или нешто слично, за да се изедначи надолу вашиот decal, што си сигурен дека тоа е сосема заглавени на површината.
5 Внимателно & Полека, отстранете трансфер лента од вашиот decal, изработка на сигурни дека вашиот decal е заглавен на површината. Ако видите дел од decal не ослободување од трансфер лента, притиснете го назад на површината и повторете го процесот.
Превозот : Не повеќе од 5 $ за испорака на логистика е Yan Вен .4 PX економски пакет (следење не е на располагање.) Повеќе од 5 долари може да избере Кина Пост регистрирани пакет (следење на располагање). Општи пристигнување време 15-60 дена Гаранција : 1.100% гаранции нови добра со добра состојба . 2. Ако не сте задоволни со вашиот објектот, ве Молиме контактирајте со нас пред да го оставите лош повратни информации или да направи проблем, што не е корисно и пријателски. 3. Враќање и промена е сега на располагање. Купувачот треба да се грижи врати превозот надомест. И ве молиме контактирајте со нас прво кога ќе сакате да го вратите или промена. 4.Ве молиме потврдете го доставува ПОБРЗО кога ќе го добиете вашиот парцела. Ако сè уште ништо не се врти додека проценето време ве молиме да ни побара продолжување на време : ) За Нас : 1.Ние ќе се фокусираме на автомобил налепници. Бидејќи фокус, па професионални

Повеќе информации

Тип На Објект:
Налепници
Пакување:
Не Се Пакувани
Име На Модел:
S6-3902
Бренд Име:
YJZT
категорија:
Налепници
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Налепница Сместување:
прозорецот
Модел:
Класичен Филм
Објектот Дијаметар:
0cm
Објектот Висина:
14.4cm
Тип:
Лепак Налепница
Објектот Ширина:
8.6cm
дизајн:
Цртан филм
is_customized:
Yes
Објектот Должина:
0cm
Материјал Тип:
Винил
боја:
црна/сребрена
Налепница:
автомобил налепница