.

Компир лук маниока бербата машина,harvester

Компир лук маниока бербата машина,harvester

DEN 46464.00

Износ
Това е достапна


UDPH-0.9 Компир/лук/маниока бербата машина/harvester
Производ перформанси
производ на добри перформанси, висока ефикасност. Главно се користи за собирање компир, лук, слатки компири, моркови и кикирики подземни rhizome култури. Има жетвата на висока ефикасност, намалување кршење, работи брзо, без трепет, без блокирање од страна на треви, структурата е едноставна истекување на почвата побрзо и долг животен век итн. Оваа машина има одобрение за националната Канцеларија за Патенти одобрени корисен модел и надворешен дизајн два патенти. Машината работи брзо, може да се постави куп на истовар, спаси работа напор, намалување на истекување pick-up
Технички parmeters
Модел
UDPH-0.9
Врска
Три-point монтирани
Исти моќ
>24
Работна длабочина
25-35cm
Оперативен ширина
90cm
Продуктивноста
4-6mu/h(0.7-0.9 хектари)
Тежина
220kg
Производот се покаже

Повеќе информации

Бренд Име:
TIANYUYOUDO
Број На Модел На:
UDPH-0.9
Функција:
Бербата машина
сертификација:
SGS
Моќност (W):
NO
Напон (V):
NO
врска:
Три-point монтирани
Исти моќ:
Исти моќ >24
Работна длабочина:
25-35CM
Оперативен ширина:
90cm
Продуктивноста:
4-6mu/h(0.7-0.9 хектари)
Тежина:
220kg
Машина За Името:
Компир/лук/маниока бербата машина/harvester