.

ХСС КО M35 Триаголник месо тело 4-32-МИЛИМЕТРИ Директно Ритам Broca Метал Чекор Конус Вежба Малку не ' Рѓосувачки Челик Дупка Видов Машина Дрво Моќ Алатка

ХСС КО M35 Триаголник месо тело 4-32-МИЛИМЕТРИ Директно Ритам Broca Метал Чекор Конус Вежба Малку не ' Рѓосувачки

883.20
DEN 636.00 -28 %

Износ
Това е достапна


Карактеристики :
Кобалт обложени да се намали триењето и водење на температурата, да го продолжат својот живот. Применливи за дупчење оние workpieces дека цврстина е повисока, како јаглероден челик, лим железо, изолација одбор, итн. Целосна произведени со CBN мелење, висока отпорност на абење, висока цврстина, висока јачина flexural, висока прецизност обработка барање. Нема потреба центар удар, во споредба со обичните пресврт вежба, тоа не е лесно да се срушат и може да се користи за deburring, chamfering и отворање дупка.
Спецификации :
Материјал : M35(ХСС-Ко) месо тело облик : Правоаголник месо тело Чекор количина(чекори) Чекор дијаметар(mm) месо тело со Дијаметар Тежина
15 4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24,26,28,30,32 10мм 176g
Пакет Се Вклучени :
1x ХСС Кобалт Директно Ритам Чекор Вежба Малку

Повеќе информации

DIY Материјали:
Дрво
Тип:
Основни Вежба Малку