.

0-100mm линеарна Сензор за Движење Автоматско позиција сензор

0-100mm линеарна Сензор за Движење Автоматско позиција сензор

DEN 2160.00

Износ
Това е достапна


0-100mm линеарна Сензор за Движење Автоматско позиција сензор Единствени Карактеристики 1. Многу Долг Живот 50*10 6 Циклуси 2. Anodised Алуминиум Домување 3. Двојно слајд и имајќи 4. Стандард Спојка зглобовите 5. Мозочен удар lengsh : 100mm 6. Извонредна Линеарност : 0.08% 7. Висока Резолуција : Бесконечна 8. Одлична Повторливост : 0.01 mm 9. Макс Оперативен Брзина : 5m/s max 10. Запечатување IP 40 стандард 11. DIN430650 стандардни приклучоци и штекерите (подножјата) 12. Температурата на работа : -30-100 C 13.складирање Температура : -50~120 C Име на Производ Линеарна Позиција Сензор за Мерење на Растојание 100mm Линеарност ±0.08% Отпор 5 K Ohm
Отпор на Толеранција од ±% 20 Повтори точноста 0.013 мм Резолуција
Бесконечна Резолуција
Испраќаат состои од : бесплатен приклучок GDM3009 печат GDM3-16 2 монтажа заградата и четири завртки

Повеќе информации

Број На Модел На:
LWH-100
Бренд Име:
SENRUIKE
мозочен удар:
100mm
Најдобро:
±0.08%
Висока Резолуција:
бесконечна
Одлична repe:
±0.01 mm
Макс оперативен брзина:
5m/s max.
Температурата На Работа:
-30~100C
Температура на чување:
-50~120C