.

Автомобил Интелигентни Паркинг Песни Камера ЗА Мерцедес Бенц CL Класа W216 2007~2014 / HD Назад до Обратна Камерата / Rear View Camera

Автомобил Интелигентни Паркинг Песни Камера ЗА Мерцедес Бенц CL Класа W216 2007~2014 / HD Назад до Обратна

2872.32
DEN 1924.00 -33 %

Износ
Това е достапна


Автомобил Интелигентни Паркинг Песни Паркинг Заден Копија Обратна Камера
SONY CCD Квалитет Чип + HD Ноќ Визија + Вода-Доказ + Широк Агол
За Мерцедес Бенц CL Класа W216 2007~2014
Rear View Camera со Intelligentized Динамичен Водство Траекторијата
Различни прикажување на слика со Висока дефиниција на слика и видео .
Камерата Песна Принцип :
Вграден-на жиро сензор Авто-уреди со покажувач на телото насока, се Генерираат динамички песна на сликата мапата.
Посебни Информации :
Постојат многу автомобилската фабрика во целиот свет , и истиот автомобил модел додатоци можеби со различни додатоци , ние само сигурни дека камерите се вклопуваат во продажбата на автомобили во Кина, но повеќето од камерите одговара за други земји. Ако не сте сигурни, ве молиме потврдете камерата големина пред да се направи нарачка. Или можете да се поврзете со нас за да се потврди премногу.
Ако ви треба Камера во PAL систем, кога местото цел, само оставете порака "Треба ПАЛ".
Инсталација Место : Или на Автомобил Табличка Светилки (Нема потреба од измена)
Инсталација на Жици Дијаграм, Лесно да се Инсталира !
Параметри : Слика сензори : 1/3" color Sony CCD ТВ Систем : NTSC & ПАЛ Ефективни Пиксели : 720x540 Резолуција : 520 TV линии Видео Излез : 1.0 Vp-p,75 Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 67 - Ip 68 Работна Сила (DCV) : DC 12 V S/N сооднос : >= 48db Баланс на Белата боја : Автоматски AGC : Авто BLC : Авто Операција Температура : -20°C+70°C RH95% Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S
Цена & Пакет вклучува :
1 x Sony CCD Чип Автомобил Rear View Camera
1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ кабел
1 x упатство
За Превозот
Пратката ќе се организира во рок од 3 работни дена по исплата е расчисти колку што купувачот информации и превозот адреса е потврдена. Ве молиме да се обезбеди право пост код и валиден телефонски број за да се избегне задоцнувањето во превозот.
1) Ние обично брод од страна на DHL, EMS, ARAMEX - ние изберете повеќето економски начин меѓу нив и за вас.
Сад, Канада, Австралија, Русија, и европските Земји, се нашите leadin пазарот.
2) Ние не бродот да APO/FPO, P. O КУТИЈА адреси.
3) Оддалечена област такса исклучени , за адреси наведени во оддалечените области на DHL/UPS-от веб-страница, ќе се наплаќа екстра US$30.
4) Бразил, Русија клиенти ве молиме одберете EMS, така што тоа би можело да се помине преку царинската побрзо.
5) Блискиот Лесно Земји, Африкански Земји, ве молиме изберете ARAMEX превозот начин.
6) Саудиска Арабија клиенти треба да го покаже copy/измама на примачот ID до владата на царинската управа.

Повеќе информации

Алармот Тип:
Возилото Копија Камери,Додатоци
Бренд Име:
Lyudmila
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Жица или Безжично:
Жица
Материјал Тип:
ABS
Должина на Видео Кабел:
6M
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Одговара:
За Мерцедес Бенц CL Класа W216 2007~2014
приказ на камерата:
Задните