.

SDA12*40 Стандард цилиндар тенка цилиндар СДА Тип Пневматски Цилиндри Алуминиум Легура Компактен Воздух Цилиндар

SDA12*40 Стандард цилиндар тенка цилиндар СДА Тип Пневматски Цилиндри Алуминиум Легура Компактен Воздух Цилиндар

DEN 244.80

Износ
Това е достапна


СДА Тип Пневматски Цилиндри Алуминиум Легура Компактен Воздух Цилиндар SDA12*40
Спецификација :
Име На Производ : Воздух Цилиндар
Модел : СДА 12*40
Материјал : Алуминиум Легура
Работната Течност : Воздух
Род : 12mm
Удар : 40mm
Тежина : 80g
Пакет Содржина : 1 PC Воздух Цилиндар
Опис :
Прилагодливи перница на двете цилиндар крајот опфаќа да бидете сигурни дека цилиндар работи многу глатко, безбедно и со ниско ниво на бучава. Со само-подмачкување на лого, клипот род е подмачкување слободни.
Тоа е широко се применува за автоматска опрема во лесна индустрија, хемиска индустрија, текстилната индустрија, електронски и машинската индустрија.
СДА серија пневматски воздух цилиндар, пневматски компонента.

Повеќе информации

Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
СДА 12*40