.

10pcs 18mm Ротари Секачи Резервни Ножеви Намали Машина Ткаенина и Кожа Хартија, Занает Quilting Сечење Мат Комбинација F/ Olfa Дафа Fiskars

10pcs 18mm Ротари Секачи Резервни Ножеви Намали Машина Ткаенина и Кожа Хартија, Занает Quilting Сечење Мат

508.32
DEN 305.00 -40 %

Износ
Това е достапна


SK-7 увезени ножеви, по 7 посебна обработка на направени, во споредба со просечната должина на домашните
сечење одбор шест пати подолго.
Идеален за сечење хартија, платно, кожа, пластика, текстил, итн.За сечење дома,
за статистика, училиште, продавница, особено употребата на технологијата.
Бидејќи со нож се направени од не ' рѓосувачки челик, тоа го задржува својот остар раб.
Повтори сечење не е погодена, оставајќи никаква трага по сечење 18mm ротационен нож сече до шест
слоевите од ткаенина во исто време.
Користете Совети
1. Остар нож, се користи внимателно, а не да биде надвор од дофат на мали деца;
2. Ако на долг рок не е во употреба , ве молиме да се откажат од некои од нафта во машина глава ,
подолг живот.
3. Круг ножот за потрошен материјал, поради лична употреба и различни навики
Големина на :
Дебелина : 0.3 mm,
Дупка со Дијаметар : 5mm
Сечилото : 18mm.
Количина : 10 Pcs
Пакет Се Вклучени :
10 * 18mm Ротари Секачи Замена Ножеви

Повеќе информации

Број На Модел На:
Ротари Машина
DIY Материјали:
Дрво
Бренд Име:
Hakkin
is_customized:
Yes
Рачка Материјал:
Ротари Машина
Тип:
Ротари Машина
Сечилото Материјал:
Ротари Машина