.

Цвет алуминиум акрилик LED таванот светилка дома дневна соба и спалната соба студија светилки комерцијални LED Таванот светлина 110-240V

Цвет алуминиум акрилик LED таванот светилка дома дневна соба и спалната соба студија светилки комерцијални

7924.80
DEN 5944.00 -25 %

Износ
Това е достапна


Димензии: 3head 28 W Dia55*H8cm 6head 54 W Dia70*H12cm 9head 81 W Dia80*H15cm 12heads 108 W Dia95*H18cm 15heads 135 W Dia110*H18cm светла боја : А Кул бело Б. Пријатна светлина C. Светлост Затемнување : Затемнување функцијата + Тонирање функција Затемнување функција Светилка осветлувањето може да се прилагоди слободно, според вашите потреби од 10% осветленост до 100% Тонирање функција Светилка температура на бојата може да биде во бела боја - природна светлина - топло светло 3000 K-6500 K меѓу произволна трансформација на потребното боја за Да ги конфигурирате: Бела светлина, топло осветлување : 1* таванот светлина Светлината затемнување : 1* таванот светлина +1* далечински контролер

Повеќе информации

Боја На Каросеријата:
Топло бела, Кул бело, Осветленост затемнување
Wattage:
3heads D55XH8cm, 6heads D70XH12cm, 9heads D80XH15cm, 12heads D95XH18cm, 15heads D110XH18cm
Тип На Објект:
таванот светла
Примена:
Кујна,Бања,Студија,Кревет Соба,Трпезарија,Foyer
Употреба:
Дневно осветлување
сертификација:
CE,FCC,RoHS,ССА,CCC
Техника:
Насликани
Број На Модел На:
3/6/9/12/15 глава
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
HSHIXINMAO
Материјал:
acryl
Е dimmable:
Yes
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Карактеристики:
Security + енергија + супер светло
Напон:
90-260V
Број на извори на светлина:
> 20
Тело Материјал:
Ironware + Акрилик
Осветлување Област:
15-30square метри
База Тип:
Оптоварување
Стил:
Арт Деко
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Заврши:
Никој
Примена:
Почеток / деловни простории