.

трговија на големо 4S 40A Литиум Батерија Заштита Одбор 18650 Конектор за PCB BMS За Вежба Мотор

трговија на големо 4S 40A Литиум Батерија Заштита Одбор 18650 Конектор за PCB BMS За Вежба Мотор

DEN 95.52

Износ
Това е достапна


Answer : ___________________________ Note :
Yanwen Економски Воздух Mail превозот начин на патеката број ние снабдување само покажува патеката во кина, кога пратката ја напушти кина не постои песна повеќе, но можете да ја користите оваа песна број за контакт aliexpress услуги на Клиентите за да проверите , или само e-mail на нас, ние ќе провери за вас .
Yanwen Економски Воздух Mail е многу евтини превозот начин , Па тоа може да се земе 40-60days превозот, кога ќе се избере превозот начин ,pls прифати долгорочни превозот . Се надевам дека ќе може да се разбере. Ви благодариме!
Интегрирани 10 ниско оптоварување отпор MOS цевка, постојано испуштање 40 A, 100m A балансирана тековна, за електрични вежба/sprayer/ LED светла/ниска моќ инвертер. 4 S 16.8 V 40 A литиум батерија заштита одбор (доаѓа со обновување на функција-АВТО Обнова) напон на Полнење : 16.8 V - 18.1 V Континуирано полнење струја (горната граница) : 20 A Одбор Големина : 45*55*3.4 мм (Стандард/Подобрување) ,46*60*3.4 мм (Рамнотежа) Континуирано испуштање струја (горната граница) : 40 A (ако ладење на животната средина не е добра, ве молиме да се намали товарот тековната употреба) Опсег : Номинален напон од 3.6 V, 3.7 V литиум батерија (вклучувајќи 18650,26650, литиум полимер батерија) Забелешка : има три верзија . Стандардна верзија : за возење тековната подолу 60 A, моќ 100 W под вежба. Подобрување Верзија : За возење тековната подолу 80 A,моќ 135 W под вежба
Балансирана верзија : погоден за возење тековната подолу 80 A, моќ 135 W под вежба. (со рамнотежата)
Забелешка 1 : успешен старт на вежба бара три 15 C-20 C енергија на батеријата, или шест 10 C-15 C енергија на батеријата (обичните 18650 не може да започнете вежба!!). Забелешка 2 : строго според мапата жици 0 V, 4.2 V, 8.4 V, 12.6 V, 16.8 V, не намерно краток спој. Забелешка 3 : Кога товарот на моторни четка се користи, обидете се да се поврзете не-поларните capacitor (издржат напон над 25 V, капацитет 10u F-100u F) на моторни е позитивни и негативни терминали за да се спречи обратна скок од моторот. Пауза MOS цевка. Забелешка 4 : 4 групи на батерии во серија, ве молиме да се осигурате дека на напон на секоја група на батерии, ако не исти, ве молиме пополнете секоја батерија одделно, а потоа ги користат во серија. На Испуштање тест, напонот опаѓа побрзо батерија која група е слаба батерија. Пакет : 1* 4 S 4А-Заштита Одбор

Повеќе информации

Број На Модел На:
4S 40A
Бренд Име:
Heltec Автоматизација
Напон:
16.8-18.1V
Континуирано полнење струја (горната граница):
40A
верзија:
Стандард/Подобри/Рамнотежа
Карактеристики:
Далечинска Контрола