.

15pcs Нови Џонсон 12240 130 Моторни Висок вртежен момент Силни магнетни Јаглерод четка 6400RPM-13000RPM

15pcs Нови Џонсон 12240 130 Моторни Висок вртежен момент Силни магнетни Јаглерод четка 6400RPM-13000RPM

DEN 623.52

Износ
Това е достапна


15pcs Нови Џонсон 12240 130 Моторни Висок вртежен момент Силни магнетни Јаглерод четка 6400 RPM-13000 RPM
Моторни спецификации : 130 мотор, силни магнетни, јаглерод четка, и varistor, Тип : 12240, Тоа е многу добра 130 моторни тоа може да биде и употребата на Микро фен Моторни спецификации : 15*20 MM (рамен мотор) Моторни висина : 25.3 ММ (не содржи предните и задните имајќи го поставува) Излез окно : 2 MM (постојат повеќе не се лизга врежана) Излез вратило должина : 10.5 MM Тежина : 20 g Напон : 6 V Струја : 0.04 A (блокирање 0.8 А) на ветер : 6400 ВРТЕЖИ во минута Напон : 9 V Струја : 0.04 A (блокирање 1.2 А) Брзина : 9700 ВРТЕЖИ во минута Напон : 12 V Струја : 0.04 A (1.6 А) Брзина : 13000 ВРТЕЖИ во минута

Повеќе информации

сертификација:
RoHS,CE,CCC
Напон(V):
12 v
Commutation:
четка
Излезна Моќност:
-
Тип:
Микро Мотор
Вртежен момент:
-
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
6400RPM-13000RPM
Постојана Струја(A):
-
Употреба:
Home Апарат,Брод
Број На Модел На:
9130c
Употреба:
Играчка
Ефикасност:
-