.

Бамбус Јаглен Рачно Изработени Сапун За Нега На Кожата Третман Природни Белење На Кожата Blackhead Смена Третман На Акни Контрола Масло

Бамбус Јаглен Рачно Изработени Сапун За Нега На Кожата Третман Природни Белење На Кожата Blackhead Смена Третман

99.36
DEN 73.00 -27 %

Износ
Това е достапна


Бамбус јаглен рачно изработени сапун Третман за нега на кожата на природен сапун, Кожата белење на blackhead смена третман на акни масло контрола 1 Pcs
[Главни состојки]
шеј путер, масло, сахароза, сорбитол,бамбус јаглен во прав, бадемово масло, природни растителни суштина,arbutin, crataegus monogyna овошен екстракт, хијалуронска киселина, екстракт од камилица, витамин E, маточина екстракт, слатка кајсија масло, purslane екстракт, витамин Ц, meadowfoam масло, silybum marianum овошен екстракт, глицерин, behenyl алкохол, Cyclopentasiloxane,
фенил trimethicone, butylene гликол, PEG-10
[Начинот на употреба ]
Кристално во дланката на раката сапун навлажни, looping додека пенење, се применуваат на лицето и нежно масажа, се мијат со вода, исто така, може да го стори бања, користење на чисти.
[Главните ефекти]
Богати со ретки бамбус јаглен состав, одлични за нега на кожата ефект, масло за контрола на чистење, се намали порите на кожата, цврстина, ефикасно решавање на проблеми со кожата како што се акните, blackhead. Да се промовира регенерација на кожата, бледнеат лузна, белење, сјај.
Совети : Надвор резерви, не дозволувајте децата да јадат, ако најде да имаат било каква непријатност или чувствителна кожа, ве молиме престане да го користи веднаш.
Овој производ има се тестирани преку кожата, погодна за сите типови на кожа.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Сапун
Сапун Тип:
Рачно Изработени Сапун
Количина:
1
Состојка:
Смена Третман На Акни Контрола Масло
НЕТО-WT.:
Природни
Број На Модел На:
Рачно Изработени Сапун
Бренд Име:
МИС РОУЗ