.

50pcs/многу 125-134.2 KHZ ISO11785/84 Електронски RFID кокошка /патка RFID нога Прстен Ознака За Следење

50pcs/многу 125-134.2 KHZ ISO11785/84 Електронски RFID кокошка /патка RFID нога Прстен Ознака За Следење

2399.52
DEN 2280.00 -5 %

Износ
Това е достапна


Оваа цел : 50pcs EM4305 чипови(rewritable)!
Забелешка : ако го напишете за да EM4100 формат, тоа е 125 KHZ, Ако напишете ISO11784/84 формат, тоа е 134.2 KHZ!
RFID Електронски животинско Нога Прстен Ознака
Спецификации :
1. Димензии : Дијаметар од 17-21mm(inner9.0mm)
2. Тежина : 10g
3. Материјал : ABS
4. Боја : црна,зелена,црвена,сина,прилагодени
5. Користете Умерена : -45 - 80
6. Вода-доказ, влага-доказ,шок-доказ, висока температура отпор.
7. Широко се користи за да се Идентификуваат птици (Кокошка,Патка,Goose,Зајакот,Гулаб),електроника,идентификација на Производот, Животински менаџмент,Храна за следење,Живина одгледување,Карантин и сл.
8. Работата Фреквенција : (РС)125 KHz/134.2 KHz.
9. Протокол : ISO11784/ISO11785
10. Прочитајте Растојание : 2.0-20cm(во однос на читателот)
11. Чипови се Достапни : available : EM4305
12. Пишување Циклус : 100,000 пати
13. Производство : 10000pcs/ден
14. Пакување : 100pcs/торба
15. Гаранција : 1 Year
16. ОЕМ,ODM се снабдува(од калапи за производство)

Повеќе информации

Прочитајте Опсег:
3-5cm
Број На Модел На:
EM4305
Фреквенција:
125KHz
Бренд Име:
ZOCORFID
Контури:
Туѓо Картичка
моќност:
Пасивни Картичка
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Големина:
19mm
Чип Капацитет:
125K
боја:
Жолта
Фреквенција:
125KHZ-134.2 KHZ
Големина:
19mm
is_customized:
Yes