.

YAM DC 12V 24V RGB LED Контролер+2.4 G RF Екран на Допир за Далечински Управувач За LED Лента Светлина

YAM DC 12V 24V RGB LED Контролер+2.4 G RF Екран на Допир за Далечински Управувач За LED Лента Светлина

471.36
DEN 363.00 -23 %

Износ
Това е достапна

Карактеристики : Ова RGB контролер со АНТЕНСКИ далечински се користи за контрола RGB LED ленти. Можете лесно да го промените режими, брзина и боја од светлината. Полна боја тркала за удобен операција. Автоматско ажурирање функција, заштеда на вашиот последен амбиент. Мала големина и долг животен век Главно се користи за да го прилагодите осветлувањето на екранот и менување на брзината на RGB LED извор на светлина, како точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлината и така натаму. Со моќ-не мемориска функција и синхронизирани индикатор светлина. Исти со радио фреквенција за безжичен далечински управувач, обезбедува долго далечински далечина. Лесно да се инсталира. Спецификации : Екран на Допир за Далечински : Моќност : 2 Buc AAA батерија (не се вклучени) Далечински екранот во Мирување : 0.5 m W Далечински Растојание : 20-30m Пренос Фреквенција : 2400-2483.5 MHz LED Контролор : Контрола начин : R G B канали Max Струја по канал : 6 A Поврзете начин : Заедничка Анодна Напојување : 12 V : Програми : 20 вид Напон : DC 12-24 V Telecontrol Растојание : 30m Количина : 1 Сет Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 x Pc RGB LED Контролер( батеријата не е вклучена) 1 x Pc LED далечински контролер 1 x Pc Упатство

Повеќе информации

Тип На Објект:
RGB Controler
Применливи Светла:
Други
Карактеристики:
долг животен век
Број На Модел На:
1A30860
Извор На Енергија:
AC
Controled Метод:
Екран На Допир За Далечинско
Напон:
12-24V
Далечински Растојание:
20-30M
Max. Оптоварување На Моќ:
Бренд Име:
YAM
Материјал:
Други
Осцилација фреквенција:
Други
Режим На Конекција:
Други
сертификација:
CCC
Wattage:
Гаранција:
Никој