.

300*300*0.8 мм/300*300*1mm/200*200*1.0 мм Polyetherimide PEI Лист За 3D Печатач

300*300*0.8 мм/300*300*1mm/200*200*1.0 мм Polyetherimide PEI Лист За 3D Печатач

863.04
DEN 432.00 -50 %

Износ
Това е достапна


Забелешки :
Тип 1 : 200*200*1.0 мм
Тип 2 : 300*300*1mm
Тип 3 : 300*300*0.8 мм
Спецификации :
Материјал : Polyetherimide
Боја : Жолто транспарентен цврсти
Големина на : 300*300*0.8 мм/300*300*1mm/200*200*1.0 мм
Карактеристики :
1. PEI (Polyetherimide) листови обезбеди 3 D печатење изгради површина која не бара лента, кашеста маса, или лепило.
ABS и PLA и стап исклучително добро на површината, која ја елиминира потребата за поддршка сплавови се користи за
подобро прилепување.
2. PEI (polyetherimide) е килибар транспарентен солидна, на било додатоци на PEI честички сликите не ги додадете имаат ниска
својствени пламен retardancy и чад, кислород индекс на 47% согорување на UL94-V-0 одделение, густина
е 1.28~1.42 g/cm3.
3. Висока температура стабилност, дури и ако тоа не е армирано-PEI, тоа се уште има добра жилавост и сила.
4. Тоа има одлични механички својства, зрачење на корозија, висока и ниска температура отпор и носат
отпор, исто така, може да се пренесе преку микробранова печка.
5. Добро пламен retardancy, хемиска отпорност и електрична изолација карактеристики.
Како да го Користите :
1. Посебна забелешка - ве Молиме да го отстраните двете страни на теал обоени заштитна фолија пред да го користите.
2. Намалување на PEI лист на големина постигнувајќи со хоби нож. Постојат два методи за прикачување на PEI да
вашите печатење кревет. Првиот метод е да се само менгеме лист да се печати кревет за користење на врзивно средство клипови. Сметаме дека
2 на секоја страна, работи одлично.
3. Вториот метод, се 68 MP Трансфер Лента и го користат за да се држи на PEI да се печати кревет.
4. Откако PEI лист е во прилог, ре-ниво на вашите печатење кревет и да се подготвени да си одат!
5. Тоа им помага да ги површина надолу со isopropyl алкохол, метил алкохол, или сапун помеѓу отпечатоци.
Ова ќе се обезбеди PEI е чиста, и да помогне лепливоста. Светлина пескарење со 5000 ронки хартија, исто така, ќе им даде на PEI лист повеќе живот.
Пакет се вклучени :
1 x PEI Лист
1 x Лепило

Повеќе информации

Големина:
200x200x1.0mm, 300x300x0.8mm, 300x300x1mm
Тип На Објект:
Heatbed
Број На Модел На:
Други
Бренд Име:
GEEETECH