.

Нови Висока Прецизност Рачни Протокот на Воздух Метар AZ8902 Anemometer Преносни Правец на ветер Мерните Инструменти Температура на Воздухот Метар

Нови Висока Прецизност Рачни Протокот на Воздух Метар AZ8902 Anemometer Преносни Правец на ветер Мерните Инструменти

DEN 9648.00

Износ
Това е достапна


Нови Висока Прецизност Рачни Протокот на Воздух Метар AZ8902 Anemometer Преносни Правец на ветер Мерните Инструменти Температура на Воздухот Метар
- Далечински фан со вграден-во темп.&влажност сензор
- Мерки на воздухот брзина ,температурата, влажноста на воздухот, воздушниот волумен,точка& влажни сијалица температура
- Патент дизајн ротација сензор капа за да се заштити сензори
- Windspeed метрички и кралскиот единици избор
- Темп. Единици C/ F избор
- Се прикаже max. /мин. вредност
- Hold функција да се замрзне сегашната читања
- Автоматско исклучување во 15 минути неактивност за да се заштеди енергија
- Спиење и не-режим на спиење избор
- Tripod mountable receptacle
- Светлото функција да се користи во темната област
- Индикатор за слаба батерија
Забелешка : Батеријата не се вклучени

Повеќе информации

Бренд Име:
niusiwen
Број На Модел На:
AZ8902
Други:
види детали
Правец на ветер опсег:
0.6-32M/S
Правец на ветер accu:
+-(2% од читање +0.2 m/s)
Оперативен:
0-50C
B:
Не Се Вклучени