.

50pcs Изолирани Crimp Терминали Директно Задник Електрична Жица Кабел Конектори Асортиман Комплет Наместен

50pcs Изолирани Crimp Терминали Директно Задник Електрична Жица Кабел Конектори Асортиман Комплет Наместен

133.44
DEN 80.00 -40 %

Износ
Това е достапна


BI0002634
Спецификација :
Бренд нови
Изолатор : ПВЦ
Терминал Тело : бакар
Позлата : калај
Максимална Температура : 75℃
Боја : Црвена, Сина, Жолта
Изолација Напон : 600 V
Одговара кабел/ жица димензии : 0.5-6.0mm2 10-22 AWG
Количина : 50pcs
Лесна инсталација, и ниски инсталиран цена, што е повеќе од сигурен од конвенционалните crimp терминали.
Обезбедување на вирус олеснување и против вибрации во солиден средина, која insulates и штити електрични конекции.
Во средината на splice е висока чиста бакарни цевки, со одлична спроводливост сопственост.
Одлични се водат, пункција и механичкото оштетување на отпор перформанси.
Целосно изолирани конектори, калај-обложено бакар, со PVC изолација
Пакет се вклучени :
20pcs x црвено терминали
20pcs x сина терминали
10pcs x жолта терминали
Answer : ___________________________ Note :
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Повеќе информации

is_customized:
Yes
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
задник терминали