.

4S 60A PCM/ПХБ/BMS Заштита Коло за LiFePO4 LiNCM LMO

4S 60A PCM/ПХБ/BMS Заштита Коло за LiFePO4 LiNCM LMO

1189.44
DEN 1070.00 -10 %

Износ
Това е достапна

Па секој батеријата со што ќе се спречи над обвинет или над празни.Долго време краток спој на оптоварување нема да влијае на ПХБ и батеријата.05
V
Моќ балансирање
Моќ рамнотежа volt
3.4:По жици е завршена, ве молиме да се измери напон помеѓу B+ P-.6
V
тековната задолжен
50(MAX)
А
Над задолжен за заштита на
над задолжен volt
3.05
V
над задолжен volt заштита на задоцнување
0.
7 Фабрика преглед
.
Главните функции се : над задолжен заштита, во текот на испуштање на заштита, во текот тековната заштита, кратки-коло заштита, температура заштита итн. Колото е едноставен и сигурен. Ако не го следат, тоа ќе ја оштети дел од ПХБ и да резултира во сериозни резултат.5
S
Со текот на испуштање volt ослободување
2.
◆Силна товар способност, постојано испуштање струја 60 A, користете висок напон, отпор, ниска внатрешна
отпор моќ Mosfet. Потрошувачката на целиот уред е помалку од 50u A.1
V
Во текот тековната заштита
Во текот тековната откривање на volt
100
m V
Во текот тековната откривање на задоцнување
9
MS
Во текот тековната заштита
65±5
А
Може да се прилагоди
Во текот тековната заштита на ослободување
отстранете оптоварување
Краток спој заштита
Краток спој заштита
Надворешното оптоварување краток спој
Краток спој откривање на задоцнување
250
нас
Краток спој откривање на ослободување
Отстранете оптоварување
Температура
заштита
Temp заштита
никој

Може да се прилагоди
отпорот
Главната коло отпорник
≤10

Самостојно
потрошувачка
Работат на струјата
≤50
укр
Поспан струја(кога батеријата е над празни )
≤12
укр
Работа темп
temp опсег
-30/+80

5.
Внимание : Поврзете на PCB да батеријата клетки, или да се исклучите од пакет, ќе мора да ги следат инструкциите погоре.0 растојание жици јамка, 1 st pin на CN1 е Б-2 nd е Б1,3 rd е B2. 17 ти е Б+
6.Преглед
DG4 S50 A PCB се користи за 16series батеријата пакет.
◆PCB користиме високо анти-корозија, висока отпорност на вода, висока отпорност ESD conformal Слој
4. На топлина мијалник во голема мера ќе им помогне на ладење.

Повеќе информации

боја:
3.2 V Живот, 3.7 V LiPO
Брзо полнење:
No
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
DG4S50A
Тип:
Електричен
Интелигентни Полнење:
No
Бренд Име:
Deligreen
екран:
No
Батеријата Број:
4S
Употреба:
Li-Ion
Примена:
LIFEPO4 батеријата,LiMn2O4 и
батеријата серија:
4S
Над задолжен за заштита на:
Yes
Краток Спој Заштита:
Yes
Со текот на Испуштање напон:
Yes
со топлина мијалник:
Yes
со температура следење:
Yes
полнење порта и празнење порта:
споделување на истиот
постојана наплатат струја:
60A
постојана врв испуштање струја :
60A