.

Европски Стил Фото Ѕид Мурали Креативни Морски Делфин Кит Ѕид Хартија Ѕид Мурали во ЖИВО Позадина Дневна Соба Троседот Ѕид Студија

Европски Стил Фото Ѕид Мурали Креативни Морски Делфин Кит Ѕид Хартија Ѕид Мурали во ЖИВО Позадина Дневна Соба

1967.52
DEN 1062.00 -46 %

Износ
Това е достапна

Европски Стил Фото Ѕид Мурали Креативни Морски Делфин Кит Ѕид Хартија Ѕид Мурали во ЖИВО Позадина Дневна Соба Троседот Ѕид Студија
Купувачот мора да го прочитате : Mural позадина цена : $/1 квадратен метар Не ролни Ширина x висина=квадратни метри =цел количество 1m2=1pcs. 2m2=2 парчиња. 3 м2=3pcs.. ве Молиме мерење вашиот ѕид е големина ,ние ќе се прилагодите на вашиот ѕид во Боја со големина на Ѕвонење може да варира ,поради различни светлина во собата (Кога ќе купите повеќе од 6 квадратни метри , во многу земји , што може да им понуди бесплатен превозот од DHL , UPS-от , Fed Ex , ТНТ , Aramex !)
Количеството· 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70.5 cm(H) (4'7" x 2'4") ft
Количеството· 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft
Количеството· 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft
Количеството· 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft
Количеството· 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft
Количеството· 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft
Количеството· 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft
Количеството· 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft
Количеството· 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft
Количеството· 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") f
(1feet=0.3048 m ,1inch=0.02539 m) Често поставувани прашања : 1 .Сакам да купам еден сет на mural позадината, големината е 1.8 м во должина и 1,6 метри во ширина, што треба да направам? Област = 1.8 m x 1.6 m= 2.88m2, Па треба цел 3 метри квадратни.Ние го продаде по метар квадратен. Не ролни.
Ве молиме да ни кажете на вашиот ѕид големина(Должина&Ширина). Ние ќе ви помогнеме да се пресмета количини ви треба.
2. Она што оваа позадина? Ова е слика за позадина. Mural позадина. ѕидот mural.
Не позадина ролни. Не постер. Не ѕидот налепници.
3.Како да се залепите оваа позадина?
Поради царинските барања, позадина лепак не е вклучена, ве молиме цел од хардвер вашата локална продавница.Тоа треба адхезивна паста(леплива ориз лепак)
4. Можете да помогнете ми да се направи mural позадина се допаѓа оваа слика?
Се разбира, треба да се обезбеди слика и информации за големината и за нас, и thepicture мора да биде јасно
5. Тоа е целата mural ?
Нема. Тоа ќе се намали во неколку парчиња, со цел дека тоа би можело да одговараат за меѓународен превозот и спаси товар за вас. Се надеваме на вашето разбирање.
6.Ако корисникот не обезбеди информации на големина, Што можеме да направиме? Ако не се обезбедени ни вашите детали ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе се прилагодите на mural позадина како на над стандардната големина.

Повеќе информации

Димензии:
1m2
Стил:
за деца
Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Функција:
Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Шема:
Цртан филм
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Тип:
Текстилни Позадини
Употреба:
Децата' Соба
Број На Модел На:
LIBBY0492
Површински Третман:
Врежана
3D Стерео wallpaer:
обичај слика за Позадина ѕид
3d HD позадини mural:
3D позадина дома декор
ресторан ѕид хартија:
шарени позадина