.

Цврста Состојба Реле РБС-10AA-H 10A 80-250V AC НА 90-480V AC РБС 10AA-H Отпор Модератор

Цврста Состојба Реле РБС-10AA-H 10A 80-250V AC НА 90-480V AC РБС 10AA-H Отпор Модератор

DEN 216.00

Износ
Това е достапна


Број На Модел Вовед
Ве молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.
Струја на Опрема/Сооднос= Тековни на РБС
Струја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема
(Односот зависи од видот на вашата опрема)
Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%
За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,
ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,
на вентилаторот за ладење е потребно.
Име На Производ Цврста Состојба Реле + Топлина Мијалник Модел Бр. РБС-10 АА-H Материјал Метал, Алуминиум, Пластика Оптоварување Тековната 10 A Оптоварување Напон 90-480 V AC Контрола на Напон 80-280 V AC Вкупната Големина (Прибл.) 126 x 70 x 52mm / 5.0" x 2.8" x 2.0" (L*W*H)
Можете да изберете и други модели на РБС во следнава листа. Тип Amper DA АА ДД VA DA-H АА-H
Ние сме фабрика,
ние може да обезбеди OEM услуга да се печати вашето лого на Реле,
ако добиете каква било потреба, слободно контактирајте со нас да ни испратите порака.

Повеќе информации

Бренд Име:
EARUELETRIC
Теорија:
цврста состојба реле
Заштита На Функција:
Запечатени
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Број На Модел На:
РБС-10AA-H
Употреба:
Општа Намена
is_customized:
Yes