.

3D Prnter делови Механички Endstop без& со тркала За Reprap рампи 1.4 3D печатач Со независни пакување

3D Prnter делови Механички Endstop без& со тркала За Reprap рампи 1.4 3D печатач Со независни пакување

90.24
DEN 90.00 -0 %

Износ
Това е достапна


3 D Prnter делови 5 PC Механички Endstop без& со тркала За Reprap рампи 1.4 3 D печатач Со независни пакување
Механички Endstop комплет за Rep Rap 3 D Принтери или CNC машини, тоа е поддржано од страна на Rep Rap електроника,
РАМПИ 1.4 и од други популарни Rep Rap одбори.
Кориснички висок квалитет на конекција, користење 22 AWG жица, бакарна жица внатре е многу густа,
може да се отпорни на сегашниот 2 A, 300 V напон.
Еден изолационен слој над широк опсег на температури, до 80 степени.
Не е лесно да се скрши, погодно за приклучокот, лесна за употреба, едната страна е интегриран приклучокот.
Црвена линија поврзување VCC (рампи на +), Поврзете се на црна жица GND (рампи на -),
Зелена Линија врска СИГНАЛ (рампи во s)
Конекција Опис :
Црвена линија поврзување VCC (рампи на +)
Поврзете на црна жица GND (рампи на -)
Зелена Линија врска СИГНАЛ (рампи во s)

Повеќе информации

Големина:
10 PCS without wheel, 5 PCS without wheel, 10PCS with wheel, 5PCS with wheel
Тип На Објект:
Префрлете
Бренд Име:
BIQU
Број На Модел На:
Механички Endstop
Место на Потекло:
Акции
Состојба:
New100%
Тип:
интегрирано коло
Употреба:
3d печатач делови
Име:
Механички Endstop
quatity:
Гаранција
Пакет:
Соодветен Пакет