.

Rocketek 600Mbps Двојна Бенд Безжичен USB wifi Dongle Адаптер, со 802.11 N/G/Б Антена Wirless Мрежа Lan Картичка 802.11 a/g/n/ac

Rocketek 600Mbps Двојна Бенд Безжичен USB wifi Dongle Адаптер, со 802.11 N/G/Б Антена Wirless Мрежа Lan Картичка

885.12
DEN 576.00 -35 %

Износ
Това е достапна


Опис на производот
Топло Совети!
1,ве Молиме мора да се инсталира драјверот на прв, а потоа вметнете во USB Wi Fi dongle.
2,Ако компјутерот е десктоп, ние укажуваат на тоа дека е подобро да вметнете Wi Fi адаптер inti задниот USB порт на вас PC,Дека многу гаранција за напојување.
3,Ако компјутер или други машини немаат место за да вметнете го CD-то,ве молиме да користите онлајн возачот линк за симнување на возачот.
4,ве Молиме да се повлече од по користење и пакет за користење на следниот пат во случај на прегревање.
Rocketek AC 600 Mbps Dual Band ( 2.4 G/150 Mbps + 5 G/433 Mbps) Безжичен адаптер со Најновите Wi Fi 802.11 стандард AC. Високи се Здобијат со голем Дострел 2d Bi Антена носи некој мал начин да се добие брзо следната генерација Wi-Fi конекции,со поврзување на USB 2.0 интерфејс за вашиот КОМПЈУТЕР, вие може да се воспостави 433 Mbps конекција на 5 GHz радио или 150 Mbps конекција на 2.4 GHz радио со вашиот Wi Fi рутер.
Монтажни Прилагодливи Dual Band 2 d BI Anternna : Прилагодлив & монтажни omni-насочен антена provis високи перформанси и зголемена покриеност на вашата безжична мрежа.
Повеќе Договор со вашиот Wi Fi USB Адаптер :
Поврзете го АС 600 Mbps безжична lan мрежа картичка,можете да се смени помеѓу 2.4 GHz и 5 GHz Wi Fi бендови, за да се избегне пречки и да имаат оптимален Wi Fi Интернет конекција за вашиот КОМПЈУТЕР,Лаптоп или Mac.
Користете 5 GHz Wi Fi Бенд за on-line емитување на HD видео,игри,музика,слика и повеќе
Го користат 2,4 GHz појас за веб сурфање,онлајн разговори
Пакетот Вклучува :
1x AC 600 USB Wirless Мрежна Картичка со Антената
1x CD возачот
1x Упатство
1.【ГОЛЕМА БРЗИНА】 Ултра брз AC 600 Mbps wireless dongle MAX, Wi-Fi брзина до 5 GHz( 433 Mbps) или 2.4 GHz(150 Mbps) Бенд, кој има добри Перформанси за филмови, HD видео стриминг и интернет игри на среќа. ★AC 600 безжичен адаптер со 802.11 ac
2.【СТАБИЛНА СИГНАЛ】 Надворешни висока здобијат со голем дострел антената може да ви помогне да connecteven кога сигнали се слаби. Исто така, поддршка подобро стабилна Wifi Сигналот искуство за вас.
3.【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА, PLUG & PLAY】 Windows 10 е plug and play.Поставување CD и упатство вклучени. Откако ќе се кандидира на софтверот,можете едноставно да instert адаптер за да се добие поврзани.Покрај тоа,можете да се префрлите на АП модел да се создаде жариште за Споделување на Wi Fi.
4.【ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ】 Rocketek USB безжичен Мрежен Адаптер Картичка поддршка на Windows 10/8.1/8/7/XP/Vista/Linux & Mac OS 10.4-10.12.1

Повеќе информации

Бренд Име:
Rocketek
Тип:
Безжичната
Вид:
Надворешни
Адаптер Приклучок:
USB
Примена:
Десктоп
Број На Модел На:
WL6AT
Пакет:
Yes
сертификација:
CE
Безжичен Протокол:
802.11 ac,802.11 n,802.11 a/g
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Брзина На Пренос:
600 Mbps
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Преносот Го Оценувате:
600Mbps
Интерфејс Тип:
USB
Должина:
Wireless network card