.

Евтини AKM6090C автоматско алатка changers мини cnc рутери

Евтини AKM6090C автоматско алатка changers мини cnc рутери

DEN 331200.00

Износ
Това е достапна

24 часа техничка поддршка преку е-Маил или да се Јавувате.
Одржување и технолошка поддршка : Целиот живот.
Преработка на дрво Обработка на густина одбори ,stiletto за сурфање одбори ,обработка на џамлии ,кабинетот и мебел .
Евтини AKM6090 C автоматско алатка changers мини cnc рутери
автоматско алатка changers мини cnc рутери Карактеристики и примена :
Нашите Acctek Диск тип ATC cnc рутер engraivng машина AKM6090 C со висока ефикасност и точност за дрво/МДФ/акрил, може да се користи за сечење и гравирање солидна мебел, махагони мебел, МДФ боја врата, цврсто дрво врата, композитни врата, шкафот вратата и прозорецот, покрај кабинет, виткање екран, и др.Дрвена врата и на мебел и декорација индустрија :
Цврсто дрво врата, соединение врата, шкафот врата, голема површина штица авион резба, дрво издлаби дизајни, одборот тип мебел гравирање, archaize annatto мебел гравирање, цврсто дрво уметност mural гравирање и така натаму.ЕВА преработувачката индустрија :
ЕВА пакување материјали наредени гравирање и сечење за алатка опрема,медицинска опрема, електронски производи,стаклени садови.
Примероци
Други модели на Acctek ATC cnc рутер машина :
Линеарни ATC cnc рутер AKM1325 C :
Диск тип ATC CNC рутер машина AKM1325 D :
Обичај повратни информации за автоматско 3d резби во дрво cnc рутер :
Нашите Услуги
1).Needn не дрвена граѓа инспекциски надзор,снимање на превозот време. Гравирање карактер, бројот и други моделот на етикетата за производи и производот директно Гравирање карактер, бројот и други моделот на етикетата за производи и производот директно автоматско алатка changers мини cnc рутери Техничка Спецификација :
НЕМА Опис Параметар 1 X,Y,Z,Б Работна Површина 600x900x200mm 2, Табела Големина 1040×1520mm 3 X,Y,Z Патуваат Прецизноста на Позиционирањето ±0. Потрошувачка На Енергија (Без Вретено) 3.01/300мм 4 X,Y,Z Repositioning Точност : ±0., полагање CE, ISO9001. Работна Брзина 8000mm/min 12 Вретено Моќ Кина 2.Електронски производ индустрија :
Коло, материјали за изолација, LED дисплеј, дома уред (колор телевизори, машини за перење, фрижидери) школка или модел на гравирање и сечење.
Избегнување на сите штети кои би можело да се случи во испорака процес.Тогаш ние ќе се опфатени пластични заврши
од тоа цврсто,бидете сигурни дека непроменети на опфатени меки материјали,исто така, избегнување Водоотпорен и ' рѓа доказ.
# Дното на дрвени случај има фирма за железо џек,лесен за Ракување и транспорт.03 mm/300мм 5 Табела Површината Т-слот и Вакуум работна табела 6 Рамка Тешки Челични Цевки Структура 7 X, Y Структура топката завртка пренос ,тајван TBI бренд 8 Z Структура Hiwin Железнички Линеарни Лагери и Топката Завртка 9 Max. 610 KG 28 Опционални Делови syntec /weihong систем за Контрола Воздух за ладење вретено, Кина бренд /HSD воздух за ладење вретено Вакуум Пумпа Ротари Систем Магла-Систем за ладење
Детали за автоматско алатка changers мини cnc рутери
Пакет иверица кутија
# Нашите дрвени случај е по кадење третман.

Повеќе информации

Број На Модел На:
AKM6090C 3d cnc мелење машина
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Систем За Контрола:
Mach3
Вретено моќ:
2.2 kw Вода за Ладење atc вретено
xyz оска:
Топката завртка пренос
вози мотор:
Leadshine лесно серво Мотор
машина тело:
Високиот кревет/Цена железо структура
Табела површина:
Т-слот табела со ПВЦ
Вретеното брзина:
18000 ВРТЕЖИ во минута
машина прецизност:
0.01 mm
Repositioning прецизност:
0.03 mm
cnc рутер софтвер:
Type3, Artcam, Ucancam