.

Полн Плоштад 5D DIY Дијамант Сликарство цртан филм,жаба,Ѕид Слика Дијамант Вез,Крстот Бод,дијамант Мозаик,налепници,дома декор

Полн Плоштад 5D DIY Дијамант Сликарство цртан филм,жаба,Ѕид Слика Дијамант Вез,Крстот Бод,дијамант Мозаик,налепници,дома

367.68
DEN 257.00 -30 %

Износ
Това е достапна

Иако нашите производи. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
■DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (производот не содржи рамка).
■DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Дијамант сечење процес е ригорозна, совршен допир, мазна и нежна, транспарентни треперење, висок индекс на рефракција, совршено се вклопуваат во екранот, повеќе сјајна.
П : Како можам да го испратам мојот сопствени слики за вас?
A : почитувани, можете да ја внесете во пораката центар и кликнете на "Испратите слика" за да ја испратите вашата сопствена слика за мене.
●Име на производ : DIY дијамант сликарство/дијамант везови/дијамант сликарство крстот бод
●Функција : Плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант везови
●Материјал : Плоштадот Смола Дијамант
●Дијамант тип : 100% полн Плоштад вежба
●Пакување : Боја Кутија / Торба
●Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба , Dinning Соба , Бања , Бања , Кујна , Студија , Дом , Канцеларија , Хотел , Ресторан и Бар
●Процес : Нова технологија , со Различни Круг дијаманти и други дијамант .
П : Може ли да се направи дијамант слика од моите сопствени слики?
A : Да пријател, ние може да се направи дијамант слика на која било големина и било слики. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки. Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
П : Колку време ќе можете да го испратите производи?
A : почитувани, општо земено, ние ќе испрати пратката во рок од 5 дена по вашата исплата.
DIY дијамант сликарство карактеристики :
■ DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата
■DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
■DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
П : Е овој производ полна со дијаманти?
A : да почитувани,целата слика на плоштадот смола вежба .
За Фото Обичај
Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др.

Повеќе информации

Големина:
20cmx25cm, 25cmx30cm, 30cmx40cm, 40cmx50cm, 45cmx60cm, 50cmx65cm, 55cmx75cm, 60cmx80cm, 70cmx90cm, 80cmx100cm
Стил:
Европа
Бренд Име:
Вежба Сјајна
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Применливи простор:
во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Hom
Ткаенина тип:
HD Платно
Дијамант тип:
Полн Плоштад Дијамант
алатки:
Дијамант јадење,Точка пенкало,Дупчење кал,Железо пинцети
Unfinish:
да,треба вашиот рачно изработени
Платно материјал:
Масло на платно
Го Поставите Типот:
Дома декорација
Производот Категорија:
Занаетите / Везови / Везана
Големина на Слика:
Според опција
Погоден:
Семејството, Пријателите,Децата