.

Сад Индискиот Главата Пет Долари Во Злато 1911 Месинг Копија Монети

Сад Индискиот Главата Пет Долари Во Злато 1911 Месинг Копија Монети

168.00
DEN 133.00 -21 %

Износ
Това е достапна


5 Долари "На Индискиот Глава"
Obverse
Обратна
Опис
Земја
Години
Метал
Сад
1911
Дувачкиот
Дијаметар ( mm )
Тежина ( гр )
Ориентација
±21.9
±
Edge
Reeded

Повеќе информации

Година:
1900-1919
Бренд Име:
HERUCHAO
Стил:
Античкиот Имитација
Тема:
Луѓе
Регионален Функција:
US
Техника:
Кастинг
Материјал:
Бакар