.

Промоција ! 1Pair 6x7inch LED hi/lo зрак ги Собереш Светлина Запечатени Зрак Headlamp Замена за Светлата за камион

Промоција ! 1Pair 6x7inch LED hi/lo зрак ги Собереш Светлина Запечатени Зрак Headlamp Замена за Светлата за

DEN 3264.00

Износ
Това е достапна

Промоција ! 1 Pair 6x7inch LED hi/lo зрак ги Собереш Светлина Запечатени Зрак Headlamp Замена за Светлата за камион
Спецификација :
LED Моќ : 55 W
Оперативен Напон : 9-32 V DC
Водоотпорен го оценувате : IP 67
8 PCS*5 W +1 PCS*15 W висок интензитет на Led диоди
Температура на бојата : 6500 K
Димензии : 7 инчи , 3" (ДЛАБОЧИНА) x 7" (ШИРИНА) x 6" (ВИСИНА)
Материјал : Алуминиум топлина мијалник тело
Леќа материјал : ПММА Леќа
Животен Век : 50000 часа
Работна температура : -40~ 85 C
Карактеристики : 1,55 W LED создаде совршена светлина за вашето возило со запечатени зрак светлина систем. 2,Подобри и потрајни од КРИЕШЕ колекции. 3,Plug & Play 4,Компатибилен со фарови : H6014 / H6052 / H6054 / 6054 ,Некои возила може да треба да се движат на пиновите на headlamp plug да поинаква позиција. Некои возила имаат различни plug ориентација. 5,ве Молиме потврдете го вашиот автомобил база, ако тоа е се вклопи во нашата светлина или не, пред да нарачате.
Нашата компанија

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
Бела
Wrangler-Година:
2006,2010,2011,2015,2013,2002,2014,2001,2008,2004,1991,1997,2005,2000,2012,1994,1990,2007,1998,1993,1995,2009,2003,1999,1992
Материјал Тип:
алуминиум pc
Име На Модел:
ТА-Tru-055
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Објектот Дијаметар:
7inch
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Бренд Име:
ESYAUTO
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
промена на бојата кога вртење
Објектот Тежина:
2.5kg
Jeep Модел:
Wrangler
моќност:
55w
Напон:
12v 24v
конектор:
Игра и приклучок
каде да се користат:
камион/комбе/Lorry
живот:
повеќе од 30000hours
Lumens:
висока зрачна 3200LM, ниска зрак 2700LM